Bardzo lubimy indywidualne projekty szyciowe. Tym razem jednak projekt był bardzo wymagający. Stworzyła go ośmioletnia Alicja.

Dyskusję nad złożonością projektu oraz doborze materiału trwały bardzo długo. Chcieliśmy zadbać o wszystkie detale i spełnić oczekiwania naszej Klientki. Po długich debatach wybór padł na welur aksamit w kolorze pudrowego różu.

Powstały szkice projektu w naszym ulubionym kajecie.

Welur aksamit jest tkaniną przyjemną w szyciu jednak przy wycinaniu kroju kruszy się. Dlatego pamiętajcie by mieć przy sobie zmiotkę, bądź odkurzacz :) Odpowiednio dobrana igła do maszyny, dużo ułatwi Wam szycie. My wybraliśmy igłę półpłaską o grubości 90.
Bluza wykończona na dole falbaną, a rękawy tym samym welurem, który posłużył jako ściągacz.

Naszą zagwozdką okazała się złota gwiazda i lampas. Znalezienie odpowiedniego materiału wymagało spełnienia przez niego wszystkich właściwości i parametrów. Po pierwsze musiał być złoty. Po drugie rozciągliwy, po trzecie błyszczący i po czwarte wytrzymały. Po wspólnych rozważaniach zdecydowaliśmy się użyć złotej lamy.

Szycie dla tak wymagającego Klienta, okazało się wielką przyjemnością. Efekt końcowy powalił na kolana naszą Klientkę, która odsłoniła zęby w uśmiechu. Uśmiech okazał się nie prezentować dwóch, górnych jedynek. Urocze. Ta radość i wdzięczność pozostaną z nami na długo. A strój niech służy!

komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili